THE SUSTAINABLE ANGLE

The Sustainable Angle , 2010 yılında İsviçre’de, özellikle moda ve tekstil endüstrilerindeki değişimi teşvik etme misyonuyla rejeneratif ve sürdürülebilir uygulamaları kolaylaştıran projeler oluşturmak ve desteklemek için kurulan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

2010 yılından bu yana, ana projemiz, FUTURE FABRIC EXPO, her yıl dünya çapında profesyonellere sergilenen 5000’den fazla malzeme ile moda endüstrisi için küresel bir ölçekte yenilikçi ve sürdürülebilir malzeme çözümlerinin en büyük özel vitrini haline gelmiştir. Bir İngiltere şirketi olan Future Fabrics Expo’da sergilenen malzemeler, karmaşık sürdürülebilirlik konularının bütünsel bir şekilde anlaşılmasını sağlamak ve sorumlu bir moda endüstrisi için araçlar ve çözümler sunarak bilinçli karar almayı teşvik etmek için eğitim bilgileri ile desteklenmektedir.

Araştırma – En güncel sürdürülebilirlik bilgilerini araştırıyor ve analiz ediyoruz. Küresel tedarikçilerden ticari olarak temin edilebilen malzeme ve tekstil kaynaklarını sunuyoruz.

Birleştirme – Modanın tedarik zincirinde en sürdürülebilir imalatçılar ve tedarikçiler ile markalar ve tasarımcıları birleştiriyoruz.

Eğitim – Atölye çalışmaları, seminerler ve sunumlarla iş ve organizasyonları eğitiyoruz. İçerik üretiyor, araçlar yaratıyor ve sürdürülebilir malzeme araştırmalarımızı moda endüstrisine ve akademiye iletiyoruz.

Sanal Fuarımız, sürdürülebilir materyale bir ulaşım aracı; malzeme başına tam sürdürülebilirlik bilgileri, ölçütler ve varsa dünya çapında tanınan sertifikalarla 1000’den fazla en iyi uygulama sürdürülebilir malzeme baskısına 7/24 dijital erişim sağlar.

Başlangıçta, The Sustainable Angle, önde gelen araştırma organizasyonlarında Sürdürülebilir Moda Merkezi ile istişare içinde bir dizi değerlendirme kriteri geliştirdi ve daha yakın zamanda CreateSustain danışmanlığı ile diyalog içinde bu aracı daha da geliştirdi.

Bu kriterleri tedarikçilerimizin operasyonlarını ve Future Fabrics Expo’ya dahil edilmek üzere ürettikleri malzemeleri değerlendirmek için kullanıyoruz. Bu kriterler, moda tedarik zinciri ile ilgili en acil kaynak sorunlarının, sosyal ve çevresel etkilerin bir baz alır. Hem operasyonlarında hem de ürettikleri ürünlerde bu alanlardan bir veya daha fazlasında olumlu eylem gösteren yenilikçi organizasyonlar ve pazar liderleriyle çalışıyoruz.

İletişim detayları:

www.thesustainableangle.org
www.futurefabricsvirtualexpo.com
info@thesustainableangle.org